Mersin CityLab
a collaborative planning space
en | tr


Buiksloterham Stadslab

Frank Alsema; 

Stadslab Buiksloterham, tüm girişimleri organize etmek için bir platformdur ve paydaşlarla birlikte bölge için sosyal ve kültürel bir gündem geliştirir ve böylece Circulair Buiksloterham'ın kendi kendine örgütlenme kapasitesini arttırır.

Buiksloterham (BSH), karışık bir yaşama-çalışma alanına dönüştürülen Amsterdam Kuzeyindeki bir iş parkına eklenmiş eski bir sanayi bölgesidir.Kentlabı aşağıdan yukarıya deneyler, araştırma, kültür ve inovasyonun teşviki ile büyük gelişime bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Alandaki tüm paydaşları şehir yapımında işbirliği yapmak için birbirine bağlayan bir platform olarak; BSH Stadslab, Döngüsel Bir Buiksloterham için bir planın geliştirilmesinde büyük önem kazandı.

CityLab Buiksloterham, 2014'ten beri bilgi alışverişini ve gerekli ortaklıkları kolaylaştırmak için şehir oyunlarını kullanıyor.Girişime; yerel inşaatçılar, ticari geliştiriciler, Amsterdam şehir departmanları (Ruimte & Duurzaamheid, Şehir Teknoloji Ofisi ve Grond & Ontwikkeling), Waternet, Isocarp-2014'teki uluslararası uzmanlar, Amsterdam şehrinin proje yöneticileri  çeşitli paydaşlar katıldı. Bugün, Citylab Buiksloterham, 2014 yılından beri bulundukları yerde oyun oturumlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Mersin'de, BSH Stadslab'ın eski yapımcısı Frank Alsema, Mersin Kentlab'ın kurulmasını kolaylaştırmak için oyun oturumunun yanı sıra Kentlab konseptini sunacak.